Zákaznická podpora:adela@trochu-jinak.cz

Regenerace - masky a kondicionéry

Věděli jste, že byste měli masku používat alespoň jednou týdně? Obzvlášť máte-li vlasy barvené, zesvětlované, mechanicky častým česáním, nebo tepelně namáhané, měli byste jim nejen kondicionérem, ale i maskou dopřát pořádnou dávku života nazpět. 

Vlasy potřebují hydrataci i protein. Optimální je, když jim dodáváte obojí. Dávat jim pouze to či ono vlasům nesvědčí. Ani nedoporučuji vybírat pouze hydratační, nebo pouze proteinový kondicionér. Jak zjistit jaký je poměr hydratace a proteinu v tom či onom? Jak zjistit, co moje vlasy potřebují? Nejlepší je poradit se se svým kadeřníkem a požádat ho, aby vám udělal správně test elasticity, nechcete-li utrácet statisíce nekonečným zkoušením velkých lahví. Ke kadeřníkovi lze často objednat pouze na mytí vlasů s konzultací, nebo na konzultaci samotnou. :-) Hodí se vybírat regeneraci i podle toho, má-li vám pomoci s rozčesáváním vlasů, nebo chcete-li podpořit jejich přirozenou texturu a hrubost, nebo je vyhladit, či zatěžkat :) Ano, i to vám může usnadnit váš život s vašimi vlasy. 

Trošku paradoxně pocit suchých vlasů bývá často způsobený spíše deficitem proteinu, než hydratace. Čím kudrnatější vlasy, tím více potřebují hydrataci. Zesvětlované zase lační hlavně po proteinu (samozřejmě i hydrataci). Máte-li problém s rozčesáváním, zkuste najít něco vyhlazujícího. 

Před hloubkovou regenerací doporučujeme hloubkově čistící šampon Un-doo-goo